Google+

Drzewka światła / Trees of Light

luty 6, 2015

DRZEWKO_2

Drzewka światła to świątecznie ozdobione drzewa – na Boże Narodzenie i Chanukę, które w 2014 roku wypadły w tym samym czasie. Akcja odbyła się na skwerze przy ulicy Brzozowej w Krakowie, wokół którego przed wojną mieszkali zarówno żydowscy, jak i chrześcijańscy obywatele miasta. Drzewka ozdobione symbolami chanukowymi i bożonarodzeniowymi wykonane z lustrzanego pleksi odbijając światło i otaczające budynki tworzą świąteczną i wyjątkową atmosferę tego czasu.

Drzewka światła zaprojektowałam z Aleksandrem Prugarem w ramach studia Mi Polin. Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy z Festiwalem Zydowskim w Krakowie i grupą wolontariuszy The Machers.

We made bright ecumenical trees for Holidays in Kazimierz – former Jewish District in Krakow at Brzozowa Square. In 2014 Hanukah and Christmas started and finished at the same time. By this event we wanted to create a common holiday atmosphere to enojy this unique time.

The Trees of Light I designed with Aleksander Prugar as Mi Polin studio. Event was supported by The Jewish Culture Festival in Krakow and The Machers.

DRZEWKO_5 DRZEWKO_6 DRZEWKO_7 DRZEWKO_4 DRZEWKO_3  DRZEWKO_1