Google+

Meble „Spotkanie” / „Meeting” furniture

wrzesień 6, 2013

spotkanie3

Zestaw mebli „Spotkanie” składa się ze stołu, stołków i stołków barowych. Meble te inspirowane są budownictwem i meblarstwem wiejskim, gdzie nie stosuje się śrub i innych tego typu łączników, co skonfrontowane jest z nowoczesną estetyką.

A furniture set made up of a table, stools and high barstools was inspired by country furniture, whose style and construction was a point of departure contemporary products for urban consumers. The form of the stool draws from the traditional folk stool – zydel.

 

 

Powierzchnia stołu równa jest ośmiu siedziskom stołka. Podstawa stołka wpisana jest w pole kwadratu o boku szerokości siedziska. Dzięki temu stołki dokładnie mieszczą się pod stołem i nie wystają poza jego obręby.

The proportions are selected so that when the stool is tucked in, it does not stick out from under the table.

spotkanie2

 

spotkanie4Są to meble proste, tanie w produkcji, uwzględniające jak najmniejszą stratę materiału. Jedna noga jest negatywem drugiej, dopełniają się one jak znak jing-jang. Dzięki temu nogi wycinane są z 1 deski, a strata materiału jest minimalna.

The basic premise, however, was economy of materials and simplicity of construction and production. All the furniture’s separate parts are designed to leave almost no waste after production.

 

 

Przeznaczone są do kuchni oraz kawiarni, tak więc nazwa meble „Spotkanie” dotyczy spotkania w kuchni przy herbacie czy w kawiarni, ale przede wszystkim spotkania inspiracji i wpływów wiejskich z „miejskimi”, nowoczesnymi, jest to konfrontacja tych dwóch różnych estetyk.

The set was intended for kitchen and cafe furnishings. The name Meeting is meant to allude not only to meeting at the kitchen of cafe table, but also to the meeting of country and city style.

spotkanie5

spotkanie6